Poznaj wspaniały Śląsk

Jeśli wypatrujesz miejsca na krótkie wojaże, wybierz się na Śląsk. Wybierz się na zwiedzanie niezwykłych zabytków, a również niesamowitych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać bogatą historię jednego z najoryginalniejszych rejonów Polski. Przy okazji skosztuj również specyficznych regionalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że panujący stereotyp o tym regionie już dawno odszedł w zapomnienie. Zaobserwuj metamorfozy, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej części Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Najatrakcyjniejsze miasta Śląska

Udając się na Śląsk wypada zwiedzić Tychy. Zlokalizujesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie eskapady zrozumiesz historię piwowarstwa, ale ponadto będziesz mógł sprawdzić jak obecnie przygotowuje się piwo. Posmakujesz przy okazji świeżo uważonego piwa. Następnym celem podróży na twojej liście, powinien być Chorzów i znajdujący się tam Park Chorzowski. To jeden z największych parków w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odetchnąć od hałasu miasta i zrelaksować się. W centrum parku umieszczone jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie popatrzysz na kosmos z zupełnie nieznanej strony. Będąc w parku, należałoby również zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny ewentualnie pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ jeszcze wizytę w Katowicach – stolicy regionu. Odkryjesz tam typowy dla Śląska, Katowicki Spodek i Muzeum Śląskie. Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu znajduje się Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najefektowniejszych atrakcji turystycznych Śląska. Będziesz mieć sposobność zjechać szolą 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się nieomalże jak górnik w trakcie poznawania podziemnych korytarzy. Po przygodzie, warto zajrzeć też do najniżej położonego pubu w Europie, gdzie posmakujesz śląskich straw.

Multum miejsc, a mało czasu

Ażeby poznać się ze wszystkimi niespodziankami proponowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Stąd, warto rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W ciągu dwóch dni w 25 miasteczkach regionu, odbędzie się aż 500 wielorakich wydarzeń poświęconych historii rejonu i technice. Tylko od Ciebie zależy, w jakich będziesz brać udział.