Plusy sufitu napinanego

Powłoki napinane to nie żadna świeżynka w architekturze. Trzeba jednak zauważyć, iż wiele lat temu używano je nade wszystko przy wykańczaniu środków hoteli i sal biznesowych. Na tę chwilę ta technika jest łatwiej dostępna i zauważalnie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Wykorzystanie powłok napinanych jest prawdę mówiąc różnorodne – mają możliwość być układane na prawdę w każdym miejscu, rozpoczynając od domowej toalety, a na wielkich budynkach miejskich kończąc. Powłoka napinana może również spełniać funkcję ekspozycji.

Sufity napinane to bardziej doskonały typ niedopracowanych podwieszanych, z tą tylko różnicą, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po obwodzie sufitu a także membrany, jaka jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Plusem napinanych sufitów w porównaniu do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest tak naprawdę pełna dowolność zaprojektowania. Mamy szansę kreować niezwykle wiele różnorodnych kompozycji: łamanych, wielopoziomowych. Zespolenie ich z zróżnicowaniem kolorystyki i oświetlenia gwarantuje nam niebywały efekt. Inną dominacją tych sufitów jest szansa określenia prawdę mówiąc każdego koloru jak i jego typu: błyszczącej albo matowej. Sufity napinane efektywnie maskują każde nieestetyczne fałdy, a te z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity strasznie uodpornione na wszelkie zniekszłałcenia, walnięcia.

Wieszanie sufitu to rzeczywista przyjemność – jest niebrudzący i niezwykle sprawny, bo zajmuje ledwie kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 7 godzin). Całą operację mamy szansę przeprowadzić nawet bez konieczności przenoszenia szaf i narzędzi z remontowanego pomieszczenia. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i instalację sufitu napinanego oddajmy doświadczonej załodze. W czasie układania sufitu strasznie istotne jest, by postarać się również o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy prawo zastosować dla przykładu paski LED zmienno-kolorowe. Takiego rodzaju sufit na pewno sprawi, że nasze biuro będzie śliczne.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego konserwacja polega wyłącznie na delikatnym odkurzaniu.