Wspaniałe śląskie miasto

Śląsk to nie wyłącznie Katowice. W rejonie zlokalizujemy sporo zaskakujących miejsc, które będą mogły nas zająć swoim wyglądem oraz historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej goście decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina ulokowana w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeśli kochacie odkrywać nowe miejsca, posiadające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając alejki Bytomia potrafimy dojrzeć bogactwo styli architektonicznych. Szczególnie w sercu miasta. Odnajduje się tam zabytkowy ogród miejski, do którego możemy udać się na spacer. W wyjątkowo niedalekiej odległości usadowiony jest gmach Urzędu Miejskiego, jaki został wybudowany w stanie międzywojennym. W tym samym okresie powstała też pływalnia publiczna, umiejscowiona niedaleko urzędu. W okolicy znajdują się cudowne przedwojenne kamienice. Znakomicie przedstawiają różną przeszłość miasta. Bytom jest jednym spośród najdawniejszych miasteczek w Polsce. Został ustanowiony 3 lata przed Krakowem, jednakże pierwsze udokumentowane doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W centrum miasta odszukamy multum historycznych domków, ale na naszą uwagę zasługuję ponadto inne rejony Bytomia. Na jego przedmieściach ulokowany jest zespół sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa dodatkowo sauna. W miasteczku spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Umiemy skusić się na seans do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasta. Jeśli wśród nas są wielbiciele sztuki nowoczesnej, to winni oni przejść się w stronę dawnych regionów pokopalnianych nieopodal centrum miasteczka. Znajdą tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są stare obiekty cechowni również administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny wraz z kręgielnią. Na miejskim placu zlokalizujemy dużo spokojnych miejsc, w jakich możemy mile spędzić wolny czas.

| Zobacz najlepsze noclegi na noclegi-bytom.pl

Wybierz się do Bytomia

Nie myśl i już dzisiaj wybierz się na wyprawę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, dostępne są budynki sportowe. Jeśli preferujesz spokojnie spędzać czas, umiesz udać do jedynej z wielu knajpek również barów, które znajdują się w centrum miasteczka. Dzięki dużej ofercie atrakcji, na pewno wyszukasz tu coś dla siebie.