skuteczna pięlęgnacja włosów

Mycie i odbudowa włosów!

Fryzura to znak rozpoznawczy każdej kobiety. Troszczenie się o nie często czyni kłopoty. Nagminnie wystawiamy je na negatywne warunki chociażby codziennie osyszając suszarką czy prostując. Włosy niezywkle prosto jest osłabić, znacznie gorzej naprawić.

zdrowe i odżywione włosy

Mycie włosów

Bardzo uszkodzone włosy potrzebują bardzo często długich kuracji, które niejednokrotnie są także kosztowne. Podwaliną pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy stosować szampony naturalne, pozbawione parabenów oraz, takie dostosowane do naszego gatunku włosów. Co ważne, przed umyciem należy również pamiętać o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy powinno się traktować w nadzwyczaj delikatny sposób.

Odżywianie

Kolejnym etapem w zwykłej pielęgnacji włosów powinno być ich „żywienie”. Fundamentalne produkty, jakie dostaniemy w sklepie to produkty do spłukiwania jak też bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą produkty, które po zastosowaniu powinno się spłukać. Maskę, podobnie jak szampon należy dopasować do rodzaju włosów, żeby nadmiernie ich nie obciążała.

Odbudowa

Istnieje bardzo dużo metod odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz częściej stosowanym staje się olej black castor oil, jaki ma lepsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejami należy w szczególności pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy uzyskać pożądane rezultaty.